RH5RL36AA-T1-FE
零件编号:
RH5RL36AA-T1-FE
描述:
IC REG LINEAR 3.6V 50MA SOT89-3
工作温度
-40°C ~ 85°C
电压 - 输入(最大值)
10V
电流 - 输出
50mA
保护特性
Over Current, Short Circuit
电压 - 输出(最小值/固定值)
3.6V
最大压降
0.045V @ 1mA
最新产品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3