ZXTR1135PD8-13
Part number
ZXTR1135PD8-13
Product Category
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC REG LINEAR 5V/13V PWRDI5060-8
Encapsulation
Cut Tape (CT)
Inventory
base.lang_mini : 1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Number of Regulators
2
Package / Case
8-PowerTDFN
Current - Output
50mA, 50mA
Voltage - Input (Max)
100V
Supplier Device Package
PowerDI5060-8 (Type B)
Voltage - Output (Min/Fixed)
5V, 13V
Current - Quiescent (Iq)
780 µA
PSRR
57dB (100Hz), 45dB (100Hz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3