RN5RZ33AA-TR-FE
Part number
RN5RZ33AA-TR-FE
Description
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Output
100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
8V
PSRR
55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 60mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3