RH5RL44AA-T1-FE
Part number
RH5RL44AA-T1-FE
Description
IC REG LINEAR 4.4V 65MA SOT89-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
10V
Protection Features
Over Current, Short Circuit
Voltage Dropout (Max)
0.038V @ 1mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.4V
Current - Output
65mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3