R1524N033B-TR-YE
Part number
R1524N033B-TR-YE
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Current - Output
200mA
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
36V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq)
6.5 µA
Voltage Dropout (Max)
2V @ 200mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3